Jetel červený květ, granulky 1 kg
.png?68261adf)
Související produkty

Heřmánek pravý je jednou z našich nejznámějších léčivek. Je to běžně rozšířený plevel, ovšem v současnosti významná pěstovaná rostlina.

Tymián využíváme hlavně proti kašli, snižuje krevní tlak, posiluje imunitní systém, dobře působí i při astmatu, pozitivně účinkuje proti střevním parazitům, účinný je i proti bakteriím, dobře účinkuje proti průjmu a proti nadýmání a celkově zlepšuje trávení, zároveň dobře působí i proti zadržování vody v těle a tím zmírňuje infekce močových cest. Tymián působí i jako prevence proti rakovině.

Měsíček je univerzální léčivkou, používá se vnitřně i zevně. Je vhodný při potížích s játry, při astmatu, v mastích je protizánětlivě působícím a hojivým prostředkem.

Působí především příznivě na zlepšení přísunu krve do mozku a ochranu mozkových buněk.

Šalvěj lékařská je další příklad univerzální byliny, ale hlavní síla je v antibakteriálním působení v horních dýchacích cestách a dutině ústní.

Oranžový plod, který posiluje imunitu a zabraňuje procesu stárnutí organismu. Zvyšuje odolnost proti infekcím. Při poruchách trávicího ústrojí, při žaludečních vředech, ochraňuje žaludeční sliznici. Podporuje játra. Vhodný pro koně s problematickou kůží.

Ideální podpůrná bylina při léčbě zánětů a různých jiných nemocí oslabujících organismus. Šípek je bezpečná bylina i pro delší užívání. Podporuje obranyschopnost, obsahuje velké množství vitamínu C, posiluje játra, podporuje trávicí ústrojí. Ideální prostředek pro staré koníky s artrózou.
Detailní popis produktu
Jetel má vysokou výživnou hodnotu a celkově posiluje organismus, což se hodí při dlouhodobých nemocech a rekonvalescenci.
Jetel se užívá při kašli, bronchitidě jetel dále čistí krev detoxikuje, zlepšuje činnost jater, hodí se při léčbě kožních nemocí a problémech s lymfatickým systémem a lymfatickými žlázami.
Zevně se jetel užívá k obkladům při artritických bolestech a na omývání ekzémů. Čerstvé květy se přikládají na hmyzí bodnutí. Dobře působí i při gynekologických onemocněních – při vaginálních zánětech, při kožních nemocech u koní tzv. muchařů můžeme používat jako obklady, použít můžeme i při očních zánětech spojivky.
Dávkování: 15 - 30g hrst pro dospělého koně, pro pony a hříbata podávejte poloviční dávku.
Způsob přípravy: přidáváme v suchém stavu.

Pro dobrou schopnost uvolňovat křeče trávicího traktu a průdušek ji můžeme používat i při kašli. Všeobecně užitečná rostlinka, která se osvědčila při podpoře tvorby mateřského mléka, proti plynatosti, dobře působí i na průjmy a střevní parazity, může stimulovat imunitní systém a snížit obsah kyseliny močové, která je zodpovědná za artritidu. Bazalka může být také použita k léčbě bolesti

Bylina vhodná pro dýchací cesty, sezónní alergie a chronického kašle, zklidňuje plíce a pomáhá vylučovat hlen. Pro důkladnou léčbu dýchacích cest kombinujte diviznu s kopřivou nebo tymiánem.

Účinky lípy jsou mocné, lipové květy krásně voní, ale také mají obrovskou léčivou sílu, které pomáhá se spoustou neduhů.

Eukalyptus známe hlavně jako prostředek proti kašli. Rozpouští hlen a tiší křeče. Můžete používat i u dušných koní jako prevenci v podobě inhalace. Při bronchitidě, astmatu a rýmě se má vedle opatření veterináře vždy provádět inhalace jako podpůrný prostředek.

Meduňka je ideální pro zklidnění, má sedativní efekt na nervovou soustavu a zklidňuje i vegetativní systém, to znamená že se může přidávat do směsí při kolikách a celkovém neklidu organismu.

Jitrocel napomáha jak zevně tak vnitřně. Hodí se do hojivých obkladů a mastí, antitusických směsí proti kašli, napomáha při žaludečních vředech, působí jako lehké rostlinné antibiotikum pro použití ve střevech, kde neničí střevní mikroflóru

Hlavní účinek hlohu závisí na terpenových kyselinách, flavonoidech a vitamínech. Má příznivé působení na kardiovaskulární systém a dá se přidávat i do uklidňujících směsí.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.