Sypané
Nejprodávanější
47 položek celkem
Skvěle funguje jako přírodní vyvazovač mykotoxinů, pomáhá zmírnit ztuhlost, příznivě působí při artritidě a kolikových stavech.
Anýz podporuje rozpouštění hlenu při zánětech dýchacích cest, pomáhá při úporném kašli a příznivě působí na akutní i chronickou bronchitidu.
Tiší bolesti nervového původu, zejména blokády v páteři, pomáhá při zánětech ledvin a močového měchýře, při jaterních chorobách, je potopudný a močopudný, a má protizánětlivý a slabě desinfekční účinek.
Borůvky obsahují třísloviny, které napomáhají při průjmu, žaludečních obtížích, při zánětech močových cest a je mírně močopudná a protizánětlivá.
Hlavní oblastí použití březových listů je léčba ledvin a močových cest. Taktéž napomáhají zabraňovat hromadění vody v těle.
Čekanku podáváme především při nechutenství, žaludečních vředech a při narušeném metabolismu.
Chmel je známý především svým uklidňujícím účinkem.
Napomáchá při detoxikaci jater, močového měchýře a ledvin.
Má mírné zklidňující účinky, což je jasné již z jejího názvu.
Všeobecně jej využíváme při hojení zánětů, má antimykotické účinky, dobře pomůže i při střevních potížích a průjmech a snižuje horečku.
Dubová kůra obsahuje množství tříslovin, katechyny, kyselinu ellagovou a další pozitivně působící látky.
Eleuterokok (sibiřský ženšen) je ideální pro staré koně, zvyšuje jejich obranyschopnost a snižuje stres.
Při bronchitidě, astmatu a rýmě se může vedle opatření doporučené veterinářem provádět inhalace jako podpůrný prostředek k léčbě.
Tiší zažívací křeče, povzbuzuje chuť k jídlu a podporuje trávení. Používáme při změně krmení nebo přechodu na jarní pastvu.
Látky obsažené v kořeni mají protizánětlivé účinky při kloubním revmatismu.
Heřmánek působí antisepticky, protizánětlivě, sedativně, tonicky, tiší křeče při kolikách, podporuje trávení, uklidňuje, uvolňuje a rozšiřuje cévy.
Má příznivé působení na kardiovaskulární systém a dá se přidávat i do uklidňujících směsí.
Také působí mírně projímavě a močopudně, zvyšuje vylučování žluče, užívá se jako antirevmatikum, k rozrušování a vyplavování močového písku a menších kamínků nebo jako prostředek regulující činnost střev.
Jitrocel předurčuje k léčbě jak zevní tak vnitřní. Hodí se do hojivých obkladů a mastí, do směsí proti kašli, léčí žaludeční vředy a působí jako lehké rostlinné antibiotikum pro použití ve střevech, kde neničí střevní mikroflóru.
Kontryhel má protizánětlivé a uklidňující účinky, zárověň pozitivně ovlivňuje poruchy trávicí soustavy jako např. průjmy a nadýmání.
Pískavice podporuje chuť k jídlu a přibývání na váze, napomáhá zdravé srsti a kopytům.
Rakytník posiluje imunitu a zabraňuje procesu stárnutí organismu.
Řebříček působí spasmolyticky, protikrvácivě a močopudně.
Třísloviny a hořčiny podporují správnou tvorbu žaludečních a střevních šťáv, což příznivě působí na celé trávení a vylučování.
Ideální podpůrná bylina při léčbě zánětů a různých jiných nemocí oslabujících organismus.
Smetánka čistí krev a pomáhá při chorobách jater.
Smetánka čistí krev a pomáhá při chorobách jater.
Svízel příznivě účinkuje na krevní oběh a lymfatický systém.
Posiluje imunitní systém, pomáhá při nachlazení a po konzultaci s veterinářem je vhodné ji podávat v době užívání antibiotik.
Třezalka upravuje zažívání, funkci ledvin a jater, a podporuje srdce a cévy.
Tužebník má protirevmatické účinky, pomáhá při kulhání, při bolestech svalů a kloubů.
Vřes používáme při zánětech ledvin a močových cest, je vhodný při otocích dolních končetin a při zadržování vody v těle.
Hlavní léčebné vlastnosti jestřabiny spočívají ve snižování hladiny cukru v krvi a také působí silně močopudně.
Majoránka je vhodná pro podporu trávení a pro dýchací aparát.
Anýz podporuje rozpouštění hlenu při zánětech dýchacích cest, pomáhá při úporném kašli a příznivě působí na akutní i chronickou bronchitidu.
Oregano je vynikajícím pomocníkem při nechutenství, poruchách trávení a pro zlepšení psychiky. Také je vhodné pro staré a artrotické koně.
Bobkový list podporuje trávení a působí protizánětlivě. Také snižuje hladinu krevního cukru v krvi.
Čistí organismus a má odčervující efekt.
Koriandr je vynikajícím doplňkem pro artritické koně, napomáhá při nadýmání a kolikách, zbavuje organismus střevních parazitů.
Fenykl vhodně působí na zažívací ústrojí a jeho nasládlá chuť z něj činní oblíbenou bylinku u koní.
Vnější použití: odvar - na ekzémy, hniloby kopyt, rány a záněty.
Jeho podávání je vhodné při poruchách ledvin, nechutenství a artróze.
Velmi účinná bylinka při bolestech pohybového aparátu. Harpagofyt obsahuje látky, které mají protizánětlivé účinky při kloubním revmatismu.
Pomáhá při zánětu dásní, při poranění v hubě, příznivě působí na trávení, přirozené antibiotikum při chřipce, tiší křeče, hojí rány.
Pomáhá při onemocnění močopohlavního aparátu, při kvasinkových infekcích a chronických zánětech.
Vilcacora je peruánská bylinka, která napomáhá k harmonizaci krevního tlaku, podporuje imunitní systém, dobíjí energii, podporuje hojení žaludečních vředů, chrání sliznice trávicího traktu, má protirakovinové účinky, lze použít jako preventivní očistnou kůru
Tymián může pomoci potlačit kvasné procesy a působí proti nadýmání.